werwolfs 08.01.2010 в 04:33

Яке чудо створила прем'єр, щоб наповнити бюджет 2009? (запитання без відповіді)

Оце нещодавно переглядав офіційні дані по виконанню бюджету за 11 місяців. Дві неділі тому звіт був один (цілком пристойний, до речі), а 30 грудня з'явився інший (на кшталт уточнений). То бог із ним, можливо так і є. Але мене в останньому звіти Мінфіну зацікавило ось що.

У первісному варіанті доходи державного бюджету за 11 місяців були приблизно на 20 млрд. грн. менші за уточнені. Теж нібито нічого дивного – надійшли в останній день. АЛЕ я вже зацікавився і от маю діаграму надходжень:

e67305246400.jpg

Як можна побачити з діаграми, надходження до бюджету в листопаді проти жовтня зросли більше ніж у двічі  (34,4 млрд. грн. проти 17,1 млрд. грн.). Також добре видно, за рахунок яких статей стався цей феномен. Ці статті укрупнено – податкові та неподаткові надходження до бюджету. Та річ у тім, що податкові надходження можна зрозуміти посиленням фіскальної політики і це добре ілюструє діаграма – два-три місяці йде зростання надходжень, потім "провал" і знову зростання. А от "неподаткові надходження"  показують дещо іншу динаміку, і особливо у листопаді. Отже розгляну їх більш докладніше.

На жаль офіційні джерела (і не офіційні також) не надають розгорнені дані по цій категорії. Отже звернуся до попередніх років.

13e77a24fb4b.jpg

Що ж такого каже наступна діаграма? Майже нічого такого, про що я не писав вище (до першої). Поведінка агрегованих надходжень за цією статтею  - дивна, що б не сказати незрозуміла. Вибиваються з загальної картини всього 2 місяці за 3 роки – грудень 2008р. та листопад 2009р. Решта – цілком закономірне явище – помісячні коливання існують, але у "пристойних" розмірах (максимальне коливання не перевищує 1,8). А от грудень 2008р. цей коефіцієнт складає 2,9, листопад 2009р. взагалі 5,9. Якщо порівняти січень 2009р. з груднем 2008р., то очевидно, що після зростання  надходжень майже в три рази йде стрімке падіння на майже той самий коефіцієнт – 2,9 зростання та 2,7 зниження.  В мене, наприклад, виникає питання:  "А які надходження будуть у грудні 2009р.?" До речі, бюджетний розпис передбачає надходження за цією статтею всього у розмірі 57,4 млрд. грн., а за 11 місяців "стягнуто" 60,4 млрд. грн., причому майже третина у грудні.

На завершення в мене залишилося декілька питань, на які я не знайшов відповіді:

1.      Як це можливо? (в сенсі "за рахунок чого")

2.      Що  нас чекає далі з цим (або таким) Урядом.

Всі цифри взяті з сайту "Міністерство фінансів України", решта моє.

 

Werwolf 6/01/10Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 0