werwolfs 16.01.2011 в 06:14

Перспективи націоналізму в Україні

За відсутності політичної нації неможливо втілити українську національну ідею, що є створення дійсно демократичної правової держави, - сильного гравця на світовій "шахівниці".

(взяв на себе зухвалість зробити переклад )

Останнім часом все більше громадян України, в тому числі і тих, які протягом довгих років мріяли про відродження своєї незалежної держави, тепер з жалем бачать, що знову "Доборолась Україна до самого краю - гірше ляхів свої діти її розпинають" (хіба що поляки зараз тут ні до чого). Ми звично називаємо свого геніального поета пророком, оскільки всі його висловлювання нібито зображують українське сьогодення. Але він був не провидцем, а просто знавцем химерного української вдачі, який не змінюється з часом, спонукуючи до повторення помилок. Історія України як ніби постійно обертається по колу, однак це рух необхідно перетворити на поступальний, направивши на створення міцної Української держави. Заради цього необхідно об'єднати народ (people), представлений багатоетнічним населенням, в єдину українську політичну націю (nation). Саме таким чином були створені сучасні європейські держави, тоді як в СРСР з цією метою намагалися створити "єдиний радянський народ".

За відсутності політичної нації неможливо втілити українську національну ідею, що є  створення дійсно демократичної правової держави, - сильного гравця на світовій "шахівниці".

Цьому заважає ряд внутрішніх і зовнішніх факторів, які потрібно подолати, не чекаючи, коли самі по собі "згинуть Наші вороженьки, як роса на сонці", тому що самий запеклий з них міститься в нас самих у вигляді українського індивідуалізму, який не можна перемогти. Ця ментальна риса до певної міри є позитивною, визначаючи волелюбність і самодостатність українців, які вважають за краще діяти на свій розсуд, а не за прикладом громадськості, а також сприяє творчості і знаходженню нестандартних рішень.. Однак у гіпертрофованому вигляді він породжує вседозволеність, яка сприймається як безмежна свобода, не дозволяючи українцям об'єднуватися навіть для подолання загальної небезпеки, коли інші народи, незважаючи на свій індивідуалізм, тимчасово припиняють внутрішні чвари. Всі попередні спроби створення власної держави були невдалими через виникнення анархії, яка відступала лише під тиском чужої влади. Панівний клас, замість того, щоб очолити опір народу, спішно приєднувалася до аристократії переможців, а той намагався якось пристосуватися, щоб вижити. І тому залишається знову сучасним заклик Шевченка: "Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!".

Його почули ті, хто в кінці 2004 р. зібрався на майдані Незалежності, викликавши подив і повагу всього світу. Сотні тисяч людей, різних за віком, освітою, матеріальним становищем, етнічним походженням і віросповіданням, з'їхавшись з усією Україною, відчули свою спорідненість з тими, хто стояв поруч, ставши прообразом української політичної нації. На жаль, через сентиментальність і брак досвіду вони не приділили уваги появи на трибуні лідерів з протилежного табору, і спокійно розійшлися, не подбавши про засоби контролю виконання даних їм обіцянок.

Чекаючи їх здійснення протягом наступних п'яти років, люди зневірилися, повернувшись до звичного пристосовництва. Тим часом українське суспільство змінюється - на тлі злиденного народу, в який потрапила навіть інтелігенція, виник правлячій олігархічний прошарок, який, збагатившись шляхом пограбування держави, намагається стати спадковим, нагадуючи своєю поведінкою магнатів давньої Речі Посполитої, оточених своєю шляхтою. Тому частина зневірених людей під час виборів готова проголосувати просто за "симпатичного" кандидата, як під час шоу-конкурсів "Україна має талант" або "Танцюють всі!". Дехто прагне бачити президентом держави не мудрого політика, а родича, кажучи, що "краще рідний батечко, ніж зла мачуха чи чужий дядько". Знаходяться і такі, які готові продати свій голос за сотню гривень. Така ситуація, яка змушує хвилюватися за долю України, була б неможливою, якби у нас існувала справжня українська політична нація.

Силою, яка здатна об'єднати Україну, пробудивши в людях гідність і здатність протистояти обставинам, може бути націоналізм, але так історично склалося, що саме це слово у багатьох викликає опір і навіть жах. Існує велика плутанина щодо розуміння даного терміна, яким називають діаметрально різні рухи, одні з яких проповідують об'єднання всіх громадян держави в єдину політичну націю, тоді як інші - навпаки, хочуть розділити їх за етнічною ознакою. Розібратися в цьому питанні допомагає добре написана популярна книга Кирила Галушко "Народні, етносів, нації" (Київ, "Темпора", 2008).

У сучасній Європі націоналізм вважається частиною право-консервативної ідеології, ставлення до якого було досить стриманим, але значно покращився із-за необхідності захисту європейських культурних цінностей і традицій від агресивного наступу іммігрантів .... Що ж стосується радикальної форми етнонаціоналізму, яка називається трайбалізму ("tribe" - плем'я), то він існує серед відсталих народів, породжуючи ненависть аж до випадків геноциду. В СРСР, де проголошений "інтернаціоналізм" служив прикриттям імперської політики, здійснювалася постійна боротьба з "проявами націоналізму". Найбільш небезпечним вважався "український буржуазний націоналізм", під гаслом боротьби з яким здійснювалось упокорення численного норовливого народу, якого спочатку позбавили національної інтелігенції, а потім масово знищували шляхом Голодомору, колишнього справжнім геноцидом. Здійснити цей пекельний план вдалося через кляту української роз'єднаність, оскільки в його виконанні брали участь також місцеві "активісти", які доносили на сусідів і допомагали шукати захований хліб, отримуючи 15%. У 1939 р. боротьба з націоналізмом поширилася на приєднані західні землі, проте їх населення, будучи більш згуртованим, героїчно чинило опір аж до середини 50-х років.

Радянське виховання досі дається взнаки, особливо на південно-східній Україні, де поняття "націоналізму" певною мірою потребує реабілітації. Націоналістичні партії не відіграють помітної ролі в українському політикумі, причому їхні погляди є м'якою формою етно-націоналізму.

До честі українців, вони ніколи не стверджували своє "верховенство", а їхній націоналізм завжди мав не агресивно-наступальний, а захисний характер. Українці мирно співіснували з сусідніми народами, постійно вступаючи в родинні зв'язки з ними, збагачуючи цим свій генофонд. Тому шукати "чистокровних" українців - дурне діло, так само, як ідея відновити в паспортах радянську "п'яту графу". Чистокровність є важливим показником у тваринництві, але навряд чи варто формувати за ним Верховну Раду. Хоча деякі панове люблять шукати у наших політиків "сторонні корені", особливо єврейські, це не має ніякого сенсу. Добре відомо, що погляди людини, принаймні в Україні, не визначаються його етнічним походженням: так серед справжніх (а не призначених Ющенком) героїв Україні були такі, що, не бувши етнічними українцями, присвятили їй своє життя. Варто назвати Дмитра Донцова, Тадея Рильського й В'ячеслава Липинського, Василя Вишиваного (австрійського принца Вільгельма фон Габсбурга) та американця індіанського походження професора Джеймса Мейса, який відкрив світові правду про Голодомор. Мені довелося бути присутньою на організаційному засіданні партії "Конгрес Українських націоналістів", де записуватися в неї підійшов старий єврей, який пояснив, що він художник, який усе життя займався української народної живописом, навчаючи цьому українських дітей, а потім гордо додав: "Так скажіть, хто є більшим, ніж я, українським націоналістом? ".

На зміну традиційному етнонаціоналізм, який закликає українців ховатися від викликів сучасності за парканом "своєї хатки", повинен прийти оновлений націоналізм з позитивною програмою. Останнім часом націоналістичними ідеями все більше цікавиться молодь, однак вона не знає, що робити, вдаючись до самодіяльності на зразок "атентату" з відбиттям носа у київського пам'ятника Леніну. За часів британського правління індійські студенти постійно обливали фарбою пам'ятник королеві Вікторії в Калькутті, який тепер спокійно стоїть як пам'ять минулої епохи. Молоді, як і всім громадянам, набридли фальшиві офіційні ритуали з довгими виступами, цілуванням прапора, свічками та короваями, які підносять дівчата у віночках. На жаль, одночасно зникла традиція одягати на свята вишиванки, як це робилося у переддень проголошення незалежності. Мода на них пройшла, а от шотландці не соромляться свого національного одягу, гордо походжаючи Лондоном у своїх картатих спідничках.

Національним вихованням молоді займається духовенство Греко-католицької церкви і "козацькі організації", серед яких є навіть "реєстрові козаки" (цікаво, хто тепер замість польського короля складає реєстр і платить за нього?). Велике значення має дбайливе ставлення до української мови, проте молодь в основному віддає перевагу спілкуватися російською, бо ліньки вивчити ще більш "круту" англійську. А тим часом ірландці, які за 800 років англійського панування практично забули свою мову, наполегливо відроджують його, прагнучи зробити державною.

Створення політичної нації вимагає взаєморозуміння між усіма нацменшинами, які повинні увійти в неї. Більшість з них ставляться до цього позитивно, за винятком частини населення південно-західних областей, що є етнічними росіянами або вважають себе такими. Завданням націоналістів серед умовно російського населення має стати не проведення гучних акцій, які закінчуються сутичками, а культурних заходів, які супроводжуються роз'ясненнями своїх позицій щодо потреби об'єднання заради налагодження мирного і забезпеченого життя в Україні. Як не дивно, про бажання своєї автономії заявили русини, хоча під цією назвою колись розуміли українців в цілому. Переконувати людей дуже важко, але це повинні наполегливо робити ті, хто є націоналістами за духом, а не по наявності партійного посвідчення.

Що ж стосується ролі зовнішніх факторів, які перешкоджають просуванню України в ЄС і НАТО, то цьому заважає не її "неготовність", тому що без будь-якої підготовки прийняли набагато бідніших Болгарію і Румунію, в якій відбулася кривава революція, а тепер готуються до приєднання балканських країн, де недавно йшла війна. Більш ніж "прохолодне" ставлення до наміру України вступити до ЄС з боку його впливових членів пояснюється небажанням конфліктувати з амбітною і непередбачуваною Росією, яка постачає газ. При цьому відгороджена від Європи Україні служить відстійником для висланих з Шенгенської зони "шукачів щастя", яких повинна утримувати за рахунок власних коштів.

Однак сформована ситуація не змусить Україна відмовилася від наміру бути в Європі, географічним центром якої вона є, будучи її багатим перспективним регіоном, який зараз страждає тільки через безлад.. З цієї причини Україні не дозволять стати нейтральною, відгородитися від світу і замкнутися.

Потрібно наполегливо працювати над створенням української політичної нації, не втрачаючи оптимізм - і ми переможемо!

Тетяна ПАЛЛАДІНА, доктор біологічних наук, професорРекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 16
демократия - побочный эффект развития человечества.
Рекомендував цей запис

Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!

http://www.copic-sketch.ru - интерьерный скетчинг
Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0": captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another size-types of captcha, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube. You read it - then IT WORKS! Good luck! XRumer201708
Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0": captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another categories of captcha, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube. You read it - then IT WORKS! See you later! XRumer201708
Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0": captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another size-types of captcha, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube. You read it - then IT WORKS! Good luck! XRumer201708c
Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil": captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another types of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube. You read it - then IT WORKS! Good luck ;) XRumer201708c
http://salexrumer.site/ Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil": captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex, and more than 8400 another types of captchas, with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second). You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms. Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube. You read it - then IT WORKS! See you later! http://salexrumer.site/ XRumer201708yy
http://colomboawf.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=19954 смотреть фильмы 2017 года новинки фильм бесплатно http://www.greenbasket.net/component/k2/itemlist/user/466099 бесплатные онлайн кино смотреть качество http://cerrajeriasaavedra.es/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1262770
http://mefintax.com.mx/component/k2/itemlist/user/356515 фильм 2016 полный фильм В хорошем качестве HD 720 кино новинки полный фильм http://xn--peabeticadecana-zqb.es/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=136791
http://www.naturecare.lk/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=578634 смотреть фильмы в хорошем качестве новинки 2015 смотреть кино 8 свиданий 2016 http://www.flugcenter-dresden.de/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1139
http://mothobiattorneys.co.za/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=256638 сериал смотреть онлайн бесплатный регистрации сериал про войну новинки 2014 смотреть онлайн http://www.hardwoodwideplankflooring.com/component/k2/itemlist/user/80532
http://balkanuniversitesi.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=64465 фильм без регистрации полный фильм дэдпул мультфильм смотреть онлайн hd 720 http://anoukcom.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=305643
This message is posted here using XRumer + XEvil 3.0 XEvil 3.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection. Captcha Recognition Google, Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com and over 8.4 million other types! You read this - it means it works! ;) Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.